۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ مرداد
مسموميت هاي دارويي و مصرف خودسرانه دارو
سمينار آموزشي شناخت و درمان انواع مسموميت ها برگزار شد.
كارشناس كميته بررسي و ثبت عوارض ناخواسته دارو: عدم توجه به تجويز ميزان مصرف دارو و همچنين مصرف خودسرانه آن از عوامل خطرآفرين در مسموميت هاي دارويي مي باشند.
به گزارش روابط عمومي معاونت غذاودارو و بر اساس آمار بدست آمده از سازمان پزشك قانوني كشور در سال گذشته %19 ازموارد مرگ ومير در ايران ناشي از مسموميت هايي مانند قرص برنج و سموم دفع آفات نباتي بوده است.
سركار خانم قصابي در اين مورد افزود: %70از مسموميتهاي ارجاع شده به مركز اطلاع رساني دارو و سموم كشور، مسموميت هاي دارويي از قبيل داروهاي ضدافسردگي و استامينوفن مي باشد.
وي گفت: در اغلب مسموميت هاي اتفاقي و يا تعمدي شناخت علائم مسموميت و اطلاع از نحوه انجام اقدامات اوليه نقش بسزايي در بهبود وضعيت بيماران دارد.
به همين منظور مركز اطلاع رساني دارو و سموم معاونت غذاودارو و باتوجه به درپيش داشتن هفته پيشگيري از مسموميت ها،در راستاي ارتقاء سطح علمي كادر پزشكي اقدام به برگزاري سمينار آموزشي شناخت و درمان انواع مسموميت ها كرد.در اين دوره آموزشي خانم دكتر آتش پور (دكتراي سم شناسي و عضو هيئت علمي دانشگاه) به بيان مطالبي درباره مسموميت هاي شايع، علائم مسموميت و درمان دارويي در برخورد با اين مسموميت ها پرداخت.
 
تاریخ:
1395/06/21
تعداد بازدید:
182
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal